Moda na drewniane tarasy trwa. Drewno to ponadczasowy, efektowny i niezwykle przyjazny dla użytkowników surowiec, który doskonale współgra z nowoczesną architekturą domów i ogrodów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zajmujemy się kompleksową budową, konserwacją i odnawianiem drewnianych tarasów. Drewno na zewnątrz budynku ma uniwersalne zastosowanie, a jego naturalne właściwości oraz wysoka jakość  materiału budowlanego, pozwalają na ciekawe aranżacje.

Służymy profesjonalnym doradztwem z zakresu doboru trwałych materiałów oraz metod skutecznego zabezpieczania drewna, wydłużania jego żywotności, a także regularnej pielęgnacji naturalnej powierzchni. Montaż tarasu wykonujemy z niebywałą starannością aby zapewniać długą eksploatację drewnianych powierzchni. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt do montażu i konserwacji umożliwiający dokładnie czyszczenie ryflowanych desek.

Etapy budowy drewnianego tarasu:

  • Montaż tarasu drewnianego rozpoczynamy od przygotowania desek. Proces ten obejmuje dokładne oczyszczenie desek oraz olejowanie wszystkich drewnianych elementów konstrukcyjnych(legary, kątowniki) i samych desek.
  • Montaż i poziomowanie konstrukcji jest bardzo ważna aby taras był idealnie równy. Wykorzystujemy do tego konstrukcje metalowe, a następnie do wypoziomowanej podstawy mocujemy legary. Celem jest równa i stabilna konstrukcja tarasu.
  • Montaż desek – do idealnie wypoziomowanych i zamontowanych na powierzchni tarasu legarów mocujemy wcześniej przygotowane deski. Deski układamy prostopadle do legarów. W zależności od wielkości tarasu wybieramy metodę montażu z jednego elementu/długość deski/ lub sztukownie na tzw. mijankę. Precyzyjne wykończenie każdego detalu trasu jest kluczowe dla końcowego efektu naszych prac. Powierzchnia musi być idealnie równo ułożona, deski dobrze przycięte profesjonalnym sprzętem. Precyzyjne wykończenie wszystkich detali tarasu jest podstawą naszych prac. Zawsze staramy się aby powierzchnia tarasu była idealnie równo ułożona, deski dobrze przycięte i zabezpieczone.
  • Olejowanie powierzchni to ostatni etap budowy tarasu. Wcześniej zaolejowane z każdej strony drewniane elementy (legary, deski, kątowniki) zostały zamontowane, a ostateczne olejowanie obejmuje wierzchnią warstwę powierzchni tarasu, która jest najbardziej narażona na oddziaływanie czynników zewnętrznych.
  • Pielęgnacja i konserwacji drewna. Drewniany taras posłuży wiele lat jeżeli będzie regularnie konserwowany od momentu kiedy pojawią się pierwsze efekty oddziaływania czynników zewnętrznych a tym bardziej niesprzyjających warunków atmosferycznych.

v